Deel dit bericht op uw sociale media
“Zingen in een koor brengt mensen dichter bij elkaar”

“Zingen in een koor brengt mensen dichter bij elkaar”

“We zingen met elkaar. We kunnen uiteindelijk niet zonder mekaar.”

Vrijdag 13 maart brengt geluk! Kunstacademie De Elementen trakteert je op een avond vol samenzang. Met een gratis concert in de kerk van Lede, waar de stemmen van maar liefst 7 koren elkaar prachtig aanvullen.

In een koor-carrousel hoef je niet eens stil te zitten

Een kinderkoor, jongerenkoren, een dameskoor… Je draait mee op je stoel, en met iedere draai geraak je meer en meer betoverd. Het belooft dan ook een unieke ervaring te worden in de kerk van Lede. In een cirkel-opstelling geven 7 koren het beste van zichzelf. Ze zingen elk om beurt en brengen verrassende nummers uit een gevarieerd repertoire: van vrolijke kinderliedjes en energieke popsongs tot ontroerende a capella-werken.

Het publiek zit op krukjes midden in die cirkel. Terwijl de koren rondom hen zingen. Zo word je als luisteraar letterlijk én figuurlijk onderdeel van het concert en mag je rekenen op een ervaring die je nog lang zal bijblijven.

“Een dag niet gezongen, is een dag niet geleefd”

“De liefde voor het zingen brengt ons samen. Een goede dirigent stelt ons in staat om één geheel te vormen, en om mooie muziek te creëren. We komen met een glimlach repeteren en we gaan voldaan naar huis”. Aan het woord is een van koorleden van Kunstacademie De Elementen. Alle lof gaat uit naar Barbara Vandendriessche, de stuwende kracht achter dit initiatief. Zij is de dirigent van alle deelnemende koren en geeft ook de avond zelf de maat aan.

Behalve met het volwassenen- en het jeugdkoor van de lokale Kunstacademie van Lede, Erpe-Mere en Wichelen, kan je tijdens de koor-carrousel ook kennismaken met het kinderkoor en dameskoor van SAMWD Zottegem, het tienerkoor Pupazzi, jeugdkoor Farfalle en het vrouwenkoor vocAtom. Een veelzijdig ensemble dus, dat zo niet enkel tot samenzang leidt, maar ook tot een artistieke uitwisseling, die de grenzen van de regio ruim overstijgt.

De Elementen verbinden (zich)

“Het zit al vervat in onze nieuwe naam,” zegt directeur Kristien Van Damme van Kunstacademie De Elementen. “Als elementen zich aan elkaar vastklikken of zich verbinden met hun omgeving, komen ze tot leven en groeit hun betekenis”. Samenwerking staat daarom voorop. Niet enkel onderling en binnen de eigen werking, maar ook met anderen, nabij en verder. “Het is een geschenk wanneer onze leraren die ook elders lesgeven, die engagementen laten samenkomen, zodat we leren van elkaar en wederzijds kunnen inspireren.”

Maar het gaat ook verder dan dat. Naast samenwerken, wil Kunstacademie De Elementen ook in verbinding staan met haar omgeving en er een positieve impact hebben, want kunst verbindt. “We zijn geen eiland,” zegt Kristien Van Damme daar nog over. “Hoewel het onze kernopdracht is om leerlingen artistiek te laten groeien, hebben we ook een maatschappelijke verantwoordelijkheid. We delen met onze omgeving wat in onze kunstacademie gebeurt en maken kunst toegankelijk en voor iedereen.”

Ook voor de leerlingen zelf biedt dit uitgelezen kansen. Het stelt hen in staat om te tonen wat ze waard zijn. “Als we na enkele repetities een mooi afgewerkt stuk kunnen neerzetten, geeft ons dat een fijn gevoel en dat prikkelt ons gelukshormoon. We kijken alvast uit naar de koor-carrousel die ons met andere koren samenbrengt in een nieuwe dimensie,” vermeldt een leerling.

Cornelis Partners