Deel dit bericht op uw sociale media

Tentoonstelling ‘Kunst in de klas’ toont oude schoolplaten van uitgeverij Steppe…

Van 7 september tot en met 5 oktober loopt in het oud stadhuis van Ninove de tentoonstelling ‘Kunst in de klas’, met een selectie handgeschilderde schoolplaten van de Ninoofse uitgeverij Steppe. Tussen 1947 en 1975 sierden de kleurrijke en educatieve schoolkaarten van uitgeverij Steppe klaslokalen in heel België. Ze beelden thema’s uit als het zonnestelsel, de getijden, historische taferelen en natuuronderwerpen. De tentoonstelling brengt deze erfgoedcollectie opnieuw tot leven en biedt tegelijk een inkijk in het onderwijs van vroeger. De platen zijn niet alleen een tastbare herinnering voor een hele generatie schoolkinderen, ook het persoonlijke verhaal achter de uitgeverij krijgt aandacht. Hoe Roger Steppe, de bezieler van de uitgeverij, met zijn creatieve geest de kleine onderneming liet groeien.

Dochter An Steppe bundelde het levenswerk van vader Roger in een rijk geïllustreerd boek. De vele uiteenlopende schoolplaten uit het archief werden gefotografeerd en zijn nu voor het nageslacht bewaard. De rode draad door de verschillende hoofdstukken is het verhaal van uitgeverij Steppe, een respectabele en grote speler op de markt van toen.

Werner Somers, schepen bevoegd voor erfgoed: “An Steppe heeft de verdienste dat zij met haar boek de vergeten geschiedenis van de Ninoofse uitgeverij Steppe (1947-1975) van onder het stof heeft gehaald. Deze uitgeverij, die werd opgericht door haar vader Roger, vervaardigde vele honderden schoolwandkaarten naast schoolplaten over de meest diverse onderwerpen. Die waren zeer kleurrijk en werden met de hand geschilderd, zodat het stuk voor stuk unieke erfgoedparels zijn. Terecht spreekt An Steppe van “Kunst in de klas”, wat meteen ook de titel is van haar boek en van de tentoonstelling die in het oud stadhuis elke dag loopt van 7 september tot en met 5 oktober.”

Praktisch

  • Gratis te bezoeken
  • Oud stadhuis, Oudstrijdersplein 6, 9400 Ninove
  • Van 7 september t.e.m. 5 oktober elke dag geopend: op maandagen, dinsdagen en woensdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, op donderdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 19.00 uur, op vrijdagen van 09.00 tot 12.00 uur en op zaterdagen en zondagen van 10.00 tot 17.00 uur.
  • Het boek ‘Kunst in de klas’ is ter plaatse te koop voor 35 euro en kan gesigneerd worden door auteur An Steppe.

 

Cornelis Partners