Met zicht op de start van het nieuwe schooljaar laat Ellen Pierreux onze redactie graag weten dat ze vanaf 1 september in Ninove start met een uniek studieconcept, nl. de Studielounge. “Vanuit mijn meer dan 20 jaar ervaring in onderwijs (secundair en hoger onderwijs) in alle mogelijke functies (van leerkracht, trajectbegeleider, leerlingbegeleider, adjunct- en directeur, onderwijs- en kwaltiteitsontwikkeling,..) heb ik gezien met welke snelheid onze maatschappij is veranderd en het onderwijssysteem hierop probeert een antwoord te vinden maar ondanks heel veel inspanningen niet in slaagt,” zegt Ellen. De sociale omgeving van jongeren is dusdanig veranderd dat het leerproces constant verstoord wordt. De drukte, druk en en afleiding waarmee ze dagelijks geconfronteerd worden, hebben vaak nefaste gevolgen op hun studeergedrag.
Er ontstaat demotivatie, gebrek aan zelfvertrouwen, psychische problemen en tal van leer- en ontwikkelingsstoornissen. “Een jaar geleden startte ik de Studielounge thuis op vanuit de overtuiging dat het belangrijk is om terug te keren naar de basis en een studeeromgeving te creëren waar jongeren zich kunnen ontwikkelen, zichzelf kunnen zijn en zich goed voelen. Met de Studielounge wil ik voor een studieplek zorgen waar de jongere tot rust komt, er structuur geboden en geëist wordt, vertrouwen wordt gegeven, het zelfvertrouwen toeneemt, de jongere zichzelf doelen leert stellen en deze realiseert.
Het succes van het voorbije jaar en de positieve reacties van ouders en leerlingen hebben mij ertoe aangezet om de Studielounge naar Ninove te verhuizen. Hierdoor kunnen leerlingen direct na school hier terecht. Dit samen met het feit dat de jongeren tijdens het studeren begeleid worden, zorgt ook voor rust bij ouders. Samen met de gemeente, scholen, ouders en andere externe partijen hoopt Ellen zo jongeren een betere leerkans te bieden. De nieuwe studielounge vindt je in de Fernand Tavernestraat 32 te Ninove.




