Deel dit bericht op uw sociale media

Ondineke wordt Voil Janetteke…

Afgelopen weekend werd Ondineke gedoopt als Voil Jeanetteke. U zal ongetwijfeld Ondinenke kennen, enerzijds als figuur uit De Kapellekesbaan van Louis Paul Boon anderzijds werd dit strijdig meisje uitgebeeld door kunstenaar Frans De Vree. Het origineel beeldje werd onlangs terug geplaatst dicht bij de Kapellekesbaan aan De Looierij van Schotte te Erembodegem. Manneke Pis in Brussel wordt regelmatig uitgedost in een kostumeke, soms passend origineel, soms lachwekkend pover.

We willen zeker deze voetsporen niet volgen, laat de Brusselaars en de mensen in Geraardsbergen maar verder discussiëren wie uiteindelijk de enige echte Manneke ps in zijn bezit heeft. Eén ding is zéker, er bestaat maar één Ondineke ter wereld en die staat in Erembodegem. Dit beeld staat niet te pissen, Oiljsteneers zijn immers geciviliseerde deftige mensen! Enkele ferfente Aalstenaars die buiten Carnaval ook de Aalsterse
kunst willen promoten besloten ook Ondine een passend kostumetje aan
te meten. En hoe kan het anders, Ondineke wordt een écht Voil Janetje.

Zondag 23 februari beleefden we aan de Looierij Schotte Erembodegem le moment suprême. Aan Dora Van Der Elst en Michel Van Der Straeten van het Oiljsterse
Stikhalle 15 werd gevraag een passend ontwerp te maken om het beeld op een professionele aan te kleden. We zochten een even strijdvaardige vriendin van Ondineke om haar intrede in het carnaval gebeuren te begeleiden en Ann Van Den Steen leek ons een gepaste keuze.

Onder het alziend oog van Prins Sjalen en zijn volgelingen hebben verschillende eminenties en monseigneurs van de beruchte Blaa Bisschoppen Ondineke met het gepaste vocht gedoopt onder het bijzijn van een delegatie kleurrijke echte Voil Janetten van Oiljst.

Brouwerij De Glazen Toren die Ondineke reeds op de wereldkaart zette met een schuimend biertje, zorgde ervoor dat dit evenement een mooi kraagje kreeg, als je weet wat we bedoelen. Ondine Pralines van Chocolatier Coppens gaven de nodige zoete toets
na de lekkerste Droeige Socissen van Oiljst van Van Den Steen (het zijn kippensaucissen met een smaakpalet dat iedere Oilsteneer wist te appreciëren! Als toemaatje werd iedere aanwezige gedecoreerd door ‘Oilstersen uitvinder’ van het Rode Neusje Renée Souvagie (bekend van o.a. Bokkie) met een rood Neisken.

Cornelis Partners