Deel dit bericht op uw sociale media

Lokaal Bestuur Denderleeuw blijft inzetten op begeleiding op maat bij stijgend aantal leefloondossiers…

Door de federale beslissing om werkloosheidsuitkeringen in de tijd te beperken, verwacht Lokaal Bestuur Denderleeuw een toename van het aantal leefloondossiers. Om hierop voorbereid te zijn, versterkt het bestuur zijn bestaande aanpak van begeleiding op maat. “Sinds 2022 kijken we bij elke aanvraag voor een leefloon niet alleen naar de administratieve voorwaarden, maar vooral naar de mens achter het dossier”, zegt schepen Chancelvie Okitokandjo. “We houden rekening met verschillende zaken zoals medische problemen, een gebrek aan werkervaring, nood aan kinderopvang,,…. Samen met de cliënt zoeken we naar haalbare stappen richting meer zelfstandigheid.

Uit een screening van de leefloondossiers in december 2024 bleek dat het lokaal bestuur 155 actieve dossiers telde. Ongeveer 30% van deze cliënten kampt met een medische problematiek die een onmiddellijke tewerkstelling bemoeilijkt.

“Toch blijven we geloven in het potentieel van elk individu. We willen niet focussen op wat mensen niet kunnen, maar op wat wél mogelijk is”, zegt burgemeester Jo Fonck. “Soms betekent dat een opleiding, vrijwilligerswerk of een aangepaste job. Soms is het eerst nodig om andere zorgen aan te pakken. Dat is precies waarom maatwerk zo belangrijk is.”

“Deze aanpak is niet nieuw, maar wint natuurlijk aan actualiteit door de federale beslissing en de verwachte stijging het van het aantal vragen hierdoor. Wij blijven inzetten op begeleiding, samenwerking met partners en het versterken van mensen in hun traject naar meer zelfstandigheid”, aldus schepen Okitokandjo.

Cornelis Partners