Deel dit bericht op uw sociale media

Jeugdboekenweek ook in Haaltert van 15 tot 30 maart…

De Jeugdboekenweek is het grootste kinderboekenfestival van Vlaanderen. Veertien dagen lang zetten scholen, bibliotheken, boekhandels en culturele centra de mooiste boeken in de kijker. Jaarlijks heeft de Jeugdboekenweek een ander thema. Dit jaar is het GEVAAR. De bibliotheek van Haaltert viert duchtig mee, en probeert samen met de Stichting Lezen zoveel mogelijk kinderen naar de bib te halen.

RA RA RA… WAT VOEL IK DAAR? Het gevaarlijke bibart voeldozenspel. Durf je je handen in een doos steken waarvan je niet weet wat er inzit? Ga de uitdaging aan en probeer te raden wat er zich in de doos bevindt. Iedere deelnemer ontvangt een brevet en een kleine attentie. De voeldozen staan in de hoofdbibliotheek en het filiaal van 15 maart tot en met 6 april. Deze activiteit is een organisatie van BibArt i.s.m. de provincie Oost-Vlaanderen.

COLOMBIAANS ONTBIJT MET ANDREA AGUDELO. Wil je in het weekend eens iets anders eten dan ontbijtkoeken, sandwiches of chocoladebrood ? Kom dan op zaterdag 15 maart van 10 tot 11 u. naar de bib! Wij trakteren je op een typisch Colombiaans ontbijt. Terwijl Andrea het ontbijt klaarmaakt vertelt zij waarom zij vertrokken is uit haar land. Voor kinderen van 10 tot 16 jaar. Vooraf inschrijven aan de balie in de bib, via 053 85 86 60 of  bibliotheek@haaltert.be.

VOORLEES- EN KNUTSELUURTJE IN DE HOOFDBIB VOORLEESUURTJE IN HET FILIAAL. Op Woensdag 19 maart van 14 tot 15 u. in de hoofdbib, van 14 tot 14.30 u. in het filiaal ‘Zoeperspin’ van Tine Mortier Zoeperman draagt een hemelsblauw pak met een knalrode cape en een knalrode slip: een zoeperpak. Hij is vier jaar en hij kan vliegen. Zoeperman ziet alles en hoort alles. De mama van Zofietje komt op bezoek. Op zijn kamer hoort Zoeperman een vreselijke gil. Hij moet zijn mama en de mama van Zofietje redden! In de hoofdbib maken we na het voorleesuurtje een leuke spin. Alle kindjes van 5 tot 8 jaar zijn welkom, vooraf inschrijven hoeft niet.

VOORLEESMOMENTEN door de leerlingen van de lerarenopleiding aan KaHo St-Lieven op Zaterdag 15, 22 en 29 maart, telkens van 11 tot 11.30 u. in de hoofdbibliotheek. Er wordt steeds voorgelezen uit de themaboeken van de jeugdboekenweek.

TENTOONSTELLING VAN DE AFFICHES ontworpen door de klassen van de basisscholen van haaltert Omdat de jeugdafdeling met sluiten bedreigd wordt, hebben we aan de leerlingen van alle klassen van Groot-Haaltert gevraagd om een affiche met als thema ‘Houd de jeugdbib open’ te ontwerpen om de jeugdbib niet te sluiten. De affiches worden tentoongesteld in de hoofdbib en het filiaal en zullen ook op verschillende plaatsen in de gemeente opgehangen worden. Alle bibliotheekbezoekers mogen kiezen welke affiche ze het mooist vinden. Vanaf 11 maart tot het einde van de jeugdboekenweek. De drie klassen die de meeste stemmen kregen voor hun affiche, worden beloond met een mooie prijs.

BOEKENMONSTERSPEL. De bib is donker en zit vol boekenmonsters, daarom werd ze gesloten voor het publiek. Wie komt ons op Vrijdag 28 maart van 19 tot 21 u. helpen om de boekenmonsters te vangen en op te sluiten in een kooi? Daarna kan de bib terug open voor publiek en kan het feest beginnen. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar Inschrijvingsgeld: 2 Euro Inschrijven vooraf is nodig. Opgelet: het aantal inschrijvingen is beperkt!

BIBART LEESCLUB HAALTERT BESPREEKT ‘LANGE DAGEN’ VAN PIA DE JONG. Lange dagen, het debuut van Pia de Jong, beschrijft op rake manier de verhoudingen binnen een door de vader gedomineerd gezin, waar niemand sterk genoeg is om de situatie tot normale proporties terug te brengen. Het boek wordt in de leesclub van Haaltert besproken op Woensdag 19 maart om 20 u. Iedereen is welkom. Interesse in onze leesclub? Neem gerust contact op met de bib via bibliotheek@haaltert.be of 053 85 86 60.

Cornelis Partners