Het nieuwe gemeentebestuur heeft nog voor het goed begonnen is beslist om het project “Babbelonië” niet te verlengen. Het vorig bestuur had het dossier voorbereid en het huidig bestuur heeft het van de agenda gehaald. Positief Ninove betreurt dit ten zeerste en zal dit ook aankaarten tijdens de eerstvolgende gemeenteraad van maandag 16 december ’24. In Babbelonië ontmoeten Nederlandstaligen en anderstaligen elkaar. Men praat er in groepjes over de alledaagse dingen om zo de Nederlandse taal te leren. Het is tegelijkertijd ook een verbindend project.
De trajectbegeleiders van het Agentschap Integratie en Inburgering verwijzen de nieuwkomers die een inburgeringscontract hebben actief door naar Babbelonië als onderdeel van hun traject. Ook de toeleiders van de stad alsook de sociale dienst leiden actief (nieuwe) inwoners van vreemde herkomst als anderstalige ouders toe naar de Babbelonië sessies.
Babbelonië is een initiatief van de drie Oost-Vlaamse Avansa’s. Avansa Vlaamse Ardennen-Dender vzw verzorgt de uitvoering en sluit hiervoor een samenwerkingsovereenkomst af met het lokaal bestuur. Avansa neemt deel aan de lokale stuurgroep en verzorgt de coaching van de begeleiders van de sessies.
Positief Ninove roept Forza Ninove op om dit project verder te zetten en in dialoog te gaan met de partnerorganisatie, de vrijwilligers en vooral ook de deelnemers die vol lof zijn over dit verbindend initiatief.