Deel dit bericht op uw sociale media

House of Steel plaatst modulaire praktijkruimte in amper 30 minuten in Haaltert

House of Steel, Vlaamse pionier in modulair bouwen, realiseert opnieuw een opmerkelijke prestatie: de plaatsing van een volledig afgewerkte praktijkruimte in slechts 30 minuten tijd te Haaltert.
House of Steel plaatst modulaire praktijkruimte in amper 30 minuten in Haaltert

De plaatsing vindt plaats op dinsdag 21 oktober in de Ekentstraat 12, waar om 7 uur de unit wordt gehesen. Voor de werken wordt de straat tijdelijk afgesloten om de kraan te installeren en de plaatsing veilig te laten verlopen.

Met deze realisatie onderstreept House of Steel hoe modulair bouwen anno 2025 snelheid, kwaliteit en duurzaamheid combineert. Een volledig afgewerkte ruimte plaatsen in een halfuur tijd? Het kan, dankzij een bouwproces dat volledig in eigen atelier wordt voorbereid.

De praktijkunit werd in het atelier in Borsbeke ontworpen, geproduceerd en afgewerkt, zodat op de werf enkel nog de plaatsing hoeft te gebeuren, en dat zonder overlast, vertraging of weersafhankelijkheid. Deze manier van bouwen verkort de bouwtijd drastisch, vermindert afval en verlaagt de ecologische voetafdruk. Bovendien kan de ruimte vrijwel onmiddellijk in gebruik worden genomen.

“Met deze plaatsing tonen we opnieuw de kracht van modulair bouwen,” zegt Pieter Van Overwalle, bestuurder van House of Steel. “Of het nu gaat om een woning, zorgunit of praktijkruimte: wij bewijzen dat kwaliteit en snelheid perfect kunnen samengaan. En dat bouwen vandaag anders kan – slimmer, duurzamer en volledig lokaal.”

Over House of Steel
House of Steel is een Vlaamse producent van modulaire woon-, zorg- en werkoplossingen. In het eigen atelier in Borsbeke worden alle units van A tot Z ontworpen en geproduceerd, met oog voor kwaliteit, circulariteit en comfort. Met meer dan 50 gerealiseerde units per jaar en een groeiende vraag naar flexibele woonvormen positioneert House of Steel zich als voorloper in innovatieve en circulaire bouwconcepten.

Cornelis Partners