Ze komen leren uit het succes van de Hoppinpunten in kleinere gemeenten, die tonen hoe deelmobiliteit buiten de grote steden kan werken.
De delegatie bestaat uit vertegenwoordigers van de stad Brindisi (Italië), regio Kronoberg (Zweden), Universiteit van West-Attica (Griekenland), Peloponnesos Regio (Griekenland), Kragujevac (Servië), stad Hasselt (België), Rzeszów Regional Development Agency (Polen) en Way To Go vzw (België).
Tijdens het studiebezoek door de streek worden verschillende Hoppinpunten bezocht: het Hoppinpunt van Mere Vijfhoek in Erpe-Mere, het station van Ede in Haaltert en de Markt van Sint-Lievens-Houtem. Deze Hoppinpunten combineren openbaar vervoer met deelwagens en deelfietsen. De stijgende gebruikscijfers tonen aan dat deelmobiliteit ook buiten grote stedelijke centra kan groeien en een succes kan zijn.
Jeffrey Matthijs, Way To Go vzw: “Deze Hoppinpunten bewijzen dat deelmobiliteit ook in kleinere gemeenten werkt. Ze maken het dagelijkse leven van inwoners vlotter en dragen bij aan duurzamere mobiliteit in de regio.”
Ewout Depauw, Solva Intercommunale: “De Hoppinpunten in de regio’s Vlaamse Ardennen en Dender tonen dat slimme mobiliteit niet enkel iets is voor grote steden. Hier bewijzen we dat samenwerking, nabijheid en zichtbaarheid de sleutels zijn om inwoners vlotter, duurzamer en met meer keuzevrijheid te laten bewegen.”
Marleen Lambrecht, schepen van mobiliteit Erpe-Mere: “Dat we als kleinere gemeente sterk inzetten op deelmobiliteit maakt me bijzonder trots. Het gebruik groeit, en als voorzitter van de vervoerregio Dender ben ik blij dat we dit ookregionaal op de kaart hebben gezet. Dat er nu internationale aandacht voor is, bevestigt dat we met dit verhaal de juiste richting uitgaan.”
Tim De Groote, schepen van Mobiliteit Sint-Lievens-Houtem: “We zijn trots dat onze landelijke gemeente in 2020 als eerste de uitrol van dit project mocht opstarten. Door gerichte maatregelen die inspelen op onze lokale context – zoals betere fietsenstallingen en het aanbieden van deelfietsen en deelauto’s – bouwen we stap voor stap aan een toekomstgerichte mobiliteit.”
Het bezoek maakt deel uit van een partnermeeting georganiseerd door Way To Go, het expertisecentrum voor deelmobiliteit in België. Binnen het project wisselen internationale partners ervaringen uit over parkeerbeleid en deelmobiliteit.




