Deel dit bericht op uw sociale media

De Katrienen brengen ‘De lustige weduwe’ in CC De Werf…

Koninklijke Aloude Rederijkerskamer der Catharinisten Persregio DenderU heeft het ongetwijfeld al ergens gelezen, gezien of gehoord, de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer der Catharinisten (volgens niet zo onbetrouwbarebronnen gesticht omstreeks 1107 en in de volksmond beter gekend als de Katrienen) brengt op 18, 19, 20 en 21 maart de operette De Lustige Weduwe in het CC De Werf. Een klassieke operette van Franz Lehar, in een nieuw kleedje gestoken door regisseur Pieter Klinck. In totaal staan net geen zeventig zangers, acteurs, figuranten, kinderen en dansers op de planken… De jongste is 5, de oudste 75.

Een vuilhoop, enkele clochards en plots komt hun droom tot leven… Het Pontevedrijns gezantschap te Parijs heeft de opdracht gekregen voor geld te zorgen, omdat het vaderland zo goed als bankroet is.Toevallig is het zo dat er in Parijs een weduwe verblijft die het niet onaanzienlijke bedrag van 50 miljoen heeft geërfd van haar overleden echtgenoot, een rijke bankier. Ze heet Hanna Glawari en is in Pontevedro geboren maar het risico bestaat dat ze met een Fransman een tweede huwelijk zal sluiten. Er zijn trouwens heel wat ‘kapers’ op de kust: menig Parijs edelman ziet een huwelijk met de rijke weduwe wel zitten! Baron Mirko Zeta, de gezant van Pontevedro die met zijn hele staf naar Parijs is afgereisd, wil alles doen om dat te voorkomen. Hij stelt de gezantschapssecretaris, graaf Danilo Danilowitsch, voor om met Hanna te trouwen en zodoende het geld veilig te stellen voor het vaderland Pontevedro. Graaf Danilo is echter geen onbekende voor Hanna. Jaren geleden was hij verliefd op haar, maar omdat ze toen een arm meisje was, had zijn familie bezwaar tegen een huwelijk. Die bezwaren gaan nu niet langer op, maar Danilo wil haar niet meer ten huwelijk vragen omdat ze zou kunnen denken dat hij op haar geld uit is.

Baron Zeta’s plannetje dreigt dus te mislukken. Hij is daarvan danig in de war. Zozeer zelfs dat hij niet in de gaten heeft dat zijn vrouw, Valencienne, nogal vriendschappelijk omgaat met de Fransman Camille de Rossillon. Maar op een bepaald moment, loerend door een sleutelgat, betrapt hij zijn vrouw met De Rossillon en wanneer hij haar daarmee wilt confronteren, redt Hanna de situatie door te beweren dat baron Zeta zich vergist heeft en dat zij en niet Valencienne met De Rossillon aan het vrijen was in het paviljoen. Ze beweert zelfs dat ze verloofd is met De Rossillon. Danilo is daar natuurlijk helemaal niet mee opgezet. Maar in een volgende scène bekent Hanna aan Danilo dat ze alleen maar Valencienne heeft willen helpen en dat er niets is geweest tussen haar en De Rossillon. Als graaf Danilo bovendien verneemt van Hanna dat ze door een testamentaire bepaling al haar geld kwijtraakt wanneer ze opnieuw trouwt, voelt hij zich niet langer geremd en vraagt hij haar ten huwelijk. Pas dan vertelt Hanna dat die bepaling slechts inhoudt dat bij een tweede huwelijk al het vermogen naar haar man gaat. Zo blijft Hanna’s kapitaal veilig en is Pontevedro gered.

De voorstellingen gaan door op 18, 19 & 21 maart 2016 om 20.00 uur, en op 20 maart 2016 om 15.00 uur in CC De Werf – Aalst. De toegang bedraagt 20 euro 60+, leden opendoek & studenten 19 euro. Groepen vanaf 20 personen 18 euro. Uitpas tegen kansentarief 1,50 euro. Reservatie via www.ccdewerf.be of 053 72 38 11.

 

 

Cornelis Partners