Door het stormweer kon de maandagstoet dit jaar niet doorgaan, maar dat kon de sfeer in de Florahallen niet bederven. Maandag-avond rond 20.30 uur was de spanning te snijden. Duizenden carnavalisten wachtten in spanning de resultaten van de prijs-uitreiking van de 88e zondagsstoet af. De stad reikte in totaal 115.000 euro prijzengeld uit aan de 75 ingeschreven groepen en de 4 genomineerde losse groepen (elk 125 euro). Prins Dennis en 3 ex-prinsen Peter Van Nuffel (Den Board), Werner Kinoo en Joeri Mens zorgden voor het nodige entertainment. Bij de kleine groepen kon Bedesterd de jury het meest overtuigen met het thema ‘Oeik al gommen volleidig in ’t roeid, binsjt de stoet lachen weir ons tannen bloeit’. De jury bekroonde Beschomt bij de middelgrote groepen tot winnaar. Zij kozen ‘Weir emmen der een anjeken van weg’ als stoetthema. Lotjonslos ging bij de grote groepen met de eerste prijs lopen. Hun thema ‘Oilsjt Mobiel, weir vliegen d’er oever’ leverde hen de meeste punten op. De groepen werden gejureerd op 3 thema’s: ‘praalwagen’, kostuum’ en ‘humor en interactie met het publiek’.
De winnaars en verliezers doken samen de tweede feestnacht in. De brandweer heeft afgelopen nacht geen interventies inzake brand moeten uitvoeren. De spoeddiensten van de Aalsterse ziekenhuizen hebben 26 personen verzorgd (1<16jr en 2<18jr, waarvan 2 alcohol gerelateerd). De hulpposten van Het Rode Kruis Vlaanderen voerden 92 verzorgingen uit (1<16jr en 12<18jr, waarvan 4 alcohol gerelateerd). De dienst 100 van de brandweer heeft 2 interventies uitgevoerd. De politie is 4 keer moeten tussenkomen voor beginnende moeilijkheden tussen carnavalisten. Er werden 4 personen bestuurlijk aangehouden (1 voor openbare dronkenschap en 3 voor verstoren openbare orde). De WHISKY-ploegen van de Lokale Politie Aalst troffen tijdens hun shift (van 15.00 uur tot 02.00 uur) 9 minderjarigen (8<16jr en 1<18jr) aan in het bezit van alcohol.
Vandaag staat de Voil Jeanettenstoet op het programma, mannen verkleden zich voor één dag in vrouw. Om 15.00 uur vertrekt de optocht op de Grote Markt. Het traject verloopt via Molenstraat, Werfplein, Vaartstraat, Albert Liénartstraat, Statieplein, Stationsstraat, Esplanadeplein, Kattestraat, De Ridderstraat om te eindigen op het Vredeplein.
Om 17.00 uur wordt de Grote Markt afgesloten ter voorbereiding van de popverbranding die om 21.00 uur plaatsvindt. Wegens de enorme volkstoeloop dringen zich maatregelen op om alles voor iedereen veilig te laten verlopen. De Grote Markt wordt ingedeeld in compartimenten, gescheiden door smalle gangen. Tijdens de popverbranding zijn ook alle constructies verboden. Voor de veiligheid wordt om 20.45 uur de toegang naar de Grote Markt via de Zoutstraat, de Kerkstraat, de Molenstraat en de Kattestraat afgesloten indien de markt verzadigd is. Enkel via de Nieuwstraat kan je dan de Grote Markt nog op. Als het maximum aantal toegelaten mensen op de Grote Markt bereikt is, wordt ook deze toegang door de Lokale Politie afgesloten. Feestvierders die te laat zijn zakken best af naar het Vredeplein. De stad voorziet hier een groot beeldscherm waarop de popverbranding live zal te zien zijn. Om Aalst carnaval veilig te laten verlopen, worden vandaag 135 politiemensen ingezet.




