Deel dit bericht op uw sociale media
Bier proeven op een pop-up terras in Overmere

Bier proeven op een pop-up terras in Overmere

Overmere, juli 2026 – Deze zomer organiseert biersommelier Jan Van Hee, onder het motto “Je kunt ook thuisblijven en de wereld proeven”, elke maandagavond in juli en augustus een toegankelijke bierproeverij in Overmere.

Bierliefhebbers met én zonder voorkennis kunnen kennismaken met bijzondere bierstijlen uit de hele wereld, verrassende foodpairings en historische en exotische bierverhalen.

Elke avond staat één thema centraal. Deelnemers proeven telkens een vijftal zorgvuldig gekozen bieren, telkens gecombineerd met aangepaste hapjes. Voor wie geen bier drinkt, wordt op aanvraag een evenwaardig alcoholvrij alternatief voorzien. De avonden worden bewust kleinschalig gehouden, zodat er voldoende ruimte blijft voor gesprek, vragen en uitwisseling.

De reeks start op maandag 6 juli met Engelse bieren, met aandacht voor de pubcultuur en de tradities uit het noorden van Engeland. Daarna volgen onder meer avonden rond wilde bieren en geuzes, alcoholvrije en alcoholarme bieren, bier blenden en biercocktails, Italiaanse gerechten, Franse bieren, kaas en bier, Afrikaanse bieren en een feestelijke slotavond met live muziek.

“Samen met enkele collega’s willen we mensen laten ontdekken hoe rijk de biercultuur is, ook buiten België: historisch, gastronomisch en sociaal. Het gaat om smaak, verhalen en samen aan tafel zitten.”, zegt zytholoog Jan Van Hee.

Zo zijn er ook enkele bijzondere avonden. Op 27 juli gaat Caroline van den Berghe, sommelier van Bistro Notariaat (Merelbeke), aan de slag met het blenden van bieren. Kaasmeester Eva Simon neemt op 17 augustus de aanwezigen mee in de geheimen van lekkere kazen. De tasting van Afrikaanse bieren gaat op 24 augustus door op verplaatsing in de Oude Schrijnwerkerij en de volledige opbrengst gaat naar vzw Finado. De slotavond op 31 augustus, Hopera, brengt bier en muziek samen, met de muzikale omlijsting van “Tussen de Zussen”.

De bieravonden vinden plaats op maandagavond om 19 uur in de Bayaerdstraat 11 in Overmere. De deelnameprijs bedraagt 30 euro per persoon. Daarin zijn de bierdegustatie of het alcoholvrij alternatief, aangepaste hapjes, brood, water en frisdrank à volonté inbegrepen. 

Inschrijven kan via:
https://passpass.be/nl/o/klinkklaar-ar9XaB

Praktisch

Wat: Maandag Bieravond – pop-up tastingterras van Klinkklaar
Wanneer: elke maandagavond in juli en augustus, telkens vanaf 19 uur
Waar: Bayaerdstraat 11, Overmere
Wie: iedereen die 18+ is
Prijs: 30 euro per persoon
Inbegrepen: degustatie of alcoholvrij alternatief, aangepaste hapjes, brood, water en frisdrank à volonté
Inschrijven: https://passpass.be/nl/o/klinkklaar-ar9XaB

Programma

Maandag 6 juli – Engelse bieren
Maandag 13 juli – Wilde bieren en geuzes
Maandag 20 juli – Alcoholvrije en alcoholarme bieren
Maandag 27 juli – Bier blenden en biercocktails
Maandag 3 augustus – Bier en Italiaanse gerechten
Maandag 10 augustus – Franse bieren
Maandag 17 augustus – Kaas en bier
Maandag 24 augustus – Afrikaanse bieren
Maandag 31 augustus – Hopera: tasting met live muziek

Cornelis Partners