Elk jaar werkt de dienst Samenleving en integrale veiligheid samen met een aantal partners een preventiecampagne uit n.a.v. Carnaval. Dit is tijdens Carnaval 2016 niet anders! Uitgangspunt is dat Carnaval vieren moet kunnen, maar dan wel op een veilige, verantwoorde én plezante manier. Met een flinke dosis gezond verstand omgaan met alcohol is daarbij cruciaal! En in de aanloop naar Carnaval draait de campagne op volle toeren. Nieuw dit jaar is dat jongeren kunnen deelnemen aan een heus opdrachten-parcours via de zogenaamde Zjangsken App. Via deze app kan je een zoektocht van ongeveer één uur afleggen die je leidt langs een aantal bekende Carnavallocaties. Het parcours bevat een aantal opdrachten en preventieve boodschappen over verschillende thema’s zoals alcoholwetgeving, wildplassen, gehoorschade,… . Bij het bereiken van het eindpunt ontvangen de deelnemers als beloning het inmiddels gekende Zjangsken-polsbandje, een ontwerp van Gilles Van Schuylenbergh.
Op 1 en 2 februari 2016 worden twee actiedagen georganiseerd voor de tweede graad van de Aalsterse secundaire scholen. Meer dan 500 leerlingen zijn hiervoor ingeschreven. Tijdens die twee actiedagen wordt extra begeleiding voorzien door medewerkers van het team Integrale veiligheid van de stad Aalst. Vertrek- en eindpunt van de zoektocht is de dienst Toerisme, Hopmarkt 51 te 9300 Aalst. De resterende bandjes zullen trouwens voor iedereen beschikbaar zijn op de dienst Toerisme vanaf 1 februari 2016.
Alle info en nieuwtjes over de campagne vind je op de Facebookpagina van Zjangsken. Je kan uiteraard ook het team Integrale veiligheid contacteren via de Dienst Samenleving en integrale veiligheid – Werf 9 – 9300 Aalst. Kom gerust een kijkje nemen tijdens de actiedagen! Contactpersoon is Laura Leroux, laura.leroux@aalst.be – tel. 053 72 37 16




