Deel dit bericht op uw sociale media

568 KuisKompanen maakten Aalst proper…

In de week van 15 september trokken bedrijven, buurtcomités, scholen en verenigingen de straat op om hun buurt vrij te maken van zwerfvuil. Ook op de Dender werd zwerfvuil geruimd met kajaks. Deze actie werd opgezet door Jan De Nul, Dynaco en Stad Aalst. Ondanks het af en toe grillige herfstweer, trokken welgeteld 568 KuisKompanen op pad door Aalst. Verschillende bedrijven zagen er een ideale en nuttige teambuilding in om hun omgeving proper te maken. Zo werd er niet enkel in de centrumstraten zwerfvuil geruimd, maar ook delen van Erembodegem, Gijzegem, Hofstade en Moorsel kwamen aan bod. Tot zelfs op het water toe, werd de strijd aangegaan met afval. Zes teams klauterden met schepnetjes in een kajak en haalden heel wat afval uit de Dender. Aan alle teams werd gevraagd om een foto in te sturen van hun opruimactie. Vijf inzenders werden beloond met een cadeaubon.

Binnen de Stad Aalst kreeg de oproep om een team van KuisKompanen samen te stellen ruim weerklank. “ Met de KuisKompanen tonen we opnieuw dat Aalstenaars hun stad een warm hart toedragen, doch ook en vooral hun charmante stad leefbaar en proper willen houden. Het is hartverwarmend om te zien hoe zoveel mensen samen de handen uit de mouwen steken om onze buurten én zelfs onze Dender proper te maken. Aan iedereen die zijn schouders onder deze actie zette: een welgemeende dank u wel!” burgemeester Christoph D’Haese (N-VA).

“ Wat een geslaagde actie! Maar liefst 568 KuisKompanen trokken door straten, wijken en zelfs op de Dender om zwerfvuil op te ruimen. Ik wil hen één voor één bedanken voor hun inzet. Zelf trok ik tijdens de lunchpauze met mijn team naar het Osbroek, waar we in één uur tijd, elk een volle vuilniszak konden vulden. Dit toont dat we samen écht het verschil kunnen maken. De strijd tegen zwerfvuil en sluikstorten winnen we alleen door alle burgers actief te betrekken, elkaar aan te spreken én meer in te zetten op handhaving via sluikstortcamera’s en effectieve beboeting samen met de politie. Als nieuwe schepen van Leefmilieu maak ik van een propere stad mijn topprioriteit voor de komende jaren. Samen met alle Aalstenaars, het is de verantwoordelijkheid van iedereen om onze stad proper te houden.” schepen van Leefmilieu Bart Van den Neste.

Duurzaamheidsbewustzijn groeit Het Moorselse bedrijf Dynaco, specialist in industriële snelrolpoorten, werkt actief aan een duurzamere werkomgeving. Het was één van de drie initiatiefnemers voor de actie KuisKompanen. “ Dynaco schakelt stap voor stap over op milieuvriendelijke verpakkingsmaterialen zoals karton en papier. De CO₂-uitstoot van het bedrijf is de afgelopen jaren gehalveerd en Dynaco blijft inzetten op verdere reductie. Ook intern wordt duurzaamheid gestimuleerd: medewerkers worden actief betrokken via infosessies, gesprekken en initiatieven zoals de cleanup-actie met de ‘KuisKompanen’. Het duurzaamheidsbewustzijn groeit niet alleen binnen onze organisatie, maar ook daarbuiten. Dat is belangrijk voor Aalst.”

Onderwaterpomp dankzij Jan De Nul Wereldbouwer Jan De Nul ging nog een stapje verder. Het bedrijf werkt elke dag op en rond het water en zoekt daarbij ook naar manieren om rivieren en oceanen te beschermen tegen plasticvervuiling. Daarvoor test het bedrijf nu een onderwaterpomp, de Aquapod®, op de Dender ter hoogte van de spoorwegbrug in de Dokter André Sierensstraat. De Aquapod® kan volledig autonoom werken, maar voor een nog groter effect zet Jan De Nul het systeem in samen met hun op afstand bestuurde vaartuigen. Uitgerust met grijparmen, kunnen die afval verzamelen op het wateroppervlak en naar de Aquapod® brengen. Stad Aalst helpt bij de ophaling en verwerking van het verzamelde afval..

Cornelis Partners