Tijdens een oefenmoment op 20 augustus in brandweerpost Zottegem maakten de kersverse rekruten kennis met het brandweervak en de werking van de brandweerzonezone.
Met een vrijwilligersgraad van 93% behoort BVLAR tot de koplopers onder de Vlaamse brandweerzones.
Zonecommandant Peter De Vijlder licht toe: “Nadat we vorig jaar 12 nieuwe rekruten mochten verwelkomen, kunnen we dit jaar opnieuw rekenen op een mooie instroom van 19 gemotiveerde vrijwilligers. Het doet ons plezier dat steeds meer burgers bereid zijn om zich in te zetten voor hun gemeenschap via de brandweer.”
Tijdens dit initiatiemoment krijgen de nieuwe rekruten uitleg over hun opleidingstraject, vorming en toekomstige opdrachten. “We laten hen ook meteen proeven van de praktijk”, vult luitenant Jonathan Jouret, woordvoerder van de brandweerzone, aan. “Zo maken ze voor het eerst kennis met het dragen van ademlucht, een essentieel onderdeel van onze operationele werking. Daarnaast is dit een ideaal moment om elkaar te leren kennen. We vinden het belangrijk dat onze nieuwe collega’s zich van bij de start thuis voelen binnen onze organisatie. De brandweer is immers veel meer dan een groep mensen die samenwerken. Het zijn hechte teams die onder druk presteren en waarbij vertrouwen, respect en kameraadschap centraal staan.”
In september starten de vrijwilligers met hun basisopleiding aan de Oost-Vlaamse brandweerschool PAULO.
“Die opleiding omvat ongeveer 240 lesuren en duurt anderhalf jaar”, vervolgt Jouret. “Het is een uitdagend traject dat veel inzet vraagt van onze nieuwe collega’s, zeker omdat zij dit combineren met hun beroepsactiviteit en gezinsleven. Tegelijk biedt het hen de kans om waardevolle vaardigheden te ontwikkelen waarmee ze daadwerkelijk een verschil kunnen maken voor anderen.” De opleiding bestaat uit een combinatie van theorie en praktijk. De cursisten leren onder meer branden bestrijden, reddingstechnieken toepassen en logistieke opdrachten uitvoeren. Na het succesvol afronden van de opleiding kunnen zij operationele taken opnemen en als volwaardig brandweervrijwilliger deelnemen aan interventies.
Met deze nieuwe lichting blijft BVLAR bouwen aan een sterke en toekomstgerichte organisatie. “Vrijwilligers vormen en blijven de ruggengraat van onze brandweerzone”, besluit De Vijlder. “Dankzij hun engagement, lokale verankering en inzet kunnen we overal in onze regio snel en efficiënt hulp bieden. We zijn bijzonder trots op deze nieuwe groep en kijken ernaar uit om hen te zien uitgroeien tot volwaardige brandweermannen en brandweervrouwen.”
Volgende personen werden aangeworven:
• Brewaeys Jules (post Oudenaarde)
• Broothaerts Collin (post Zottegem)
• Bunneghem Lander (post Sint-Lievens-Houtem)
• Cardon Maximilian (post Ronse)
• Ceyssens Nicolas (post Oudenaarde)
• D’Haeze Jordi (post Kluisbergen)
• De Landsheere Sander (post Sint-Lievens-Houtem)
• Delusinne Jarne (post Ronse)
• Garcia Luis-Daniel (post Oudenaarde)
• Goossens Jora (post Sint-Lievens-Houtem)
• Heynssens Kwinten (post Kruisem)
• Ostyn Cesar (post Zottegem)
• Salembier Aaron (post Brakel)
• Schollaert Sam (post Sint-Lievens-Houtem)
• Van den Driessche Remy (post Ronse)• Van Wambeke Daan (post Kluisbergen)
• Vandebos Isabelle (post Brakel)
• Vanoppen Stef (post Zottegem)
• Willems Siebe (post Ronse)




