Op 3 september 2023 organiseert de Retro Car Club uit Denderhoutem bij Haaltert voor de 10de maal hun ‘Cars ’n Coffee’ te Denderhoutem. Elk jaar zamelen ze hiermee geld in voor het goede doel. Er zal dit jaar een deel van de opbrengst weggeschonken worden aan Broodnodig Haaltert. Na afgelopen jaren reeds een aantal nationale doelen gesteund te hebben ( oa Kom Op Tegen Kanker, Boven De Wolken), alsook een aantal lokale doelen (oa KSA Atom, Knipperkot) werd na overleg met de gemeente Haaltert gekozen voor een nieuw 100% lokaal initiatief “Broodnodig Haaltert” Een gezonde maaltijd is cruciaal om de dag door te komen. Dat is zo voor iedereen, maar zeker voor onze kinderen en jongeren!
Spelen, leren en je concentreren lukt immers moeizaam met een lege maag. Toch is een goed gevulde brooddoos niet voor iedereen vanzelfsprekend. 1/6 van de kinderen op de Belgische schoolbanken leeft in armoede en vaak resulteert zich dat in een lege brooddoos. Een kleine navraag bij een aantal Haaltertse scholen leert ons dat dit ook hier het geval is.
Met Broodnodig Haaltert wil men er voor zorgen dat degene die het nodig hebben, kunnen rekenen op een gezonde (school)maaltijd. Om deze problematiek op lokale schaal te behelpen, zamelen de leden van Retro Car Club op hun ‘Cars ’n Coffee’ geld in via collecte bussen. Verder staat er ook nog een online veiling gepland in samenwerking met Mini Rock van een heel uniek voorwerp.
Zoals elk jaar zal Retro Car Club zelf ook zijn steentje bijdragen door een percentage van de opbrengst van het evenement en sponsoring te doneren aan dit doel. Om dit een blijvend karakter te geven, gaan ze ook samenwerken met het Sociaal Huis in Haaltert.




